Hradné bralo opäť žije

 

V príjemnom slnečnom počasí som sa vybral na prechádzku naprieč mestským parkom. Pri vychutnávaní posledných slnečných lúčov tohto leta som si chcel užiť atmosféru spod hradu. Milo ma prekvapili otvorené dvere, ktoré umožňujú vstup na hradný kopec od internátu Pribina.

Dlhé roky som chodieval okolo zábradlia s nechápavosťou ako je možné, že takúto časť mesta nikto nerenovuje, neopravuje, doslova necháva zarásť burinou a krovím. O to príjemnejšie bolo pre mňa, že som sa po rokoch mohol opäť prejsť chodníkmi vedúcimi k jaskyniam pod hradom.

Bolo pre mňa až nezvyčajné, že po rokoch chátrania dalo ako-tak do poriadku a občania Nitry či turisti si môžu vychutnať nádhernú prechádzku od parku až k hradnému námestiu. Z môjho pátrania som zistil, že za to vďačíme občianskym dobrovoľníkom. Je smutné, že sa za to nezasadili už dávno kompetentní.

 

 

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za nádhernú prechádzku. Popri nej som bol svedkom aj oznámenia kandidatúry nových kandidátov na poslancov na primátora mesta Nitry za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko, ktorí mali pod sochou Pribinu tlačovú konferenciu. Tak som Vám zachytil zopár fotografií z tohto podujatia.

 

Hradný kopec skrýva mnoho prekvapení, malebných miest a tak vám odporúčam, kým je ešte priaznivé počasie, neváhajte a príďte si vychutnať jeho jedinečnú atmosféru.

Dušan